Dziecko i komputer

Nasze pociechy w dzisiejszych czasach, w co raz to młodszym wieku dowiadują się, co to takiego komputer. Mowa tutaj oczywiście o jego jakimkolwiek użytkowaniu. Może to mieć dwojaki skutek. Oczywiście albo dobry, albo zły. A jaki on będzie, zależy tak naprawdę od nas, rodziców. Nasze dzieci zazwyczaj w pierwszej kolejności poznają na komputerze gry. Może to przynieść bardzo dużo korzyści. Jednak wszystko jest zależne od tego, jakie to gry komputerowe będą. Musimy dostosować je odpowiednio do potrzeb i umiejętności naszego dziecka.

darmowe gry online dla dzieci

Pierwsze, na co powinniśmy zwrócić uwagę, to wiek osoby, dla której jest dana gra przeznaczona. Jest oczywistym, że są różne gry, dla różnych przedziałów wiekowych graczy. Są one dostosowane do możliwości dzieci. Ale nie tylko. Wiadome jest, że na innym poziomie intelektualnym będzie gra przeznaczona dla pięciolatka, a na zupełnie innym ta dla piętnastolatka. Dlatego wiek jest bardzo istotny przy wyborze. Po za tym, gry online za darmo są w bardzo różnych tematykach. Jeśli nasze dziecko jest jeszcze bardzo małe, powinniśmy także i tutaj podjąć wybór.

W wypadku starszych dzieci, czy nastolatków, wiemy doskonale, czym się interesują, także problemu też nie będzie. Odpowiednio dobrane gry komputerowe mogą spełniać niewątpliwie rolę edukacyjną. Jednak do tego wyboru, musimy pamiętać o jeszcze jednej sprawie. Mianowicie o sprawowaniu kontroli nad tym, czym dziecko faktycznie zajmuje się przy komputerze.

Pozostałe artykuły: