REKLAMA

Bubble Shooter Classic

Opis gry:

Bubble Shooter Classic jest całkiem udaną wersją popularnej i znanej na całym świecie gry zręcznościowej. Jej celem jest usuniecie wszystkich bąbelków znajdujących się na polu gry i zdobycie przy tym jak największej liczby punktów. Czytelne zasady oraz jasny cel sprawiają, że gra jest bardzo łatwa do opanowania.

W grze Bubble Shooter Classic, bąbelki usuwa się w bardzo prosty sposób. Strzelając ze specjalnej wyrzutni widocznej na dole ekranu gry należy połączyć ze sobą minimum trzy kulki tego samego koloru. To sprawi, że bąbelki pękną i znikną. Dodatkowo pękają również wszystkie inne bąbelki podczepione do takiej grupy. Ich kolor nie ma znaczenia. Dzięki odpowiednio przemyślanej strategi można za jednym strzałem usunąć naprawdę sporą liczbę bąbelków, a im więcej kulek uda się rozbić za jednym razem tym więcej punktów się otrzyma.

Należy jednak pamiętać, że po kilku chybionych strzałach, na polu gry pojawiają się nowe bąbelki. Chybiony strzał to taki, który nie usuwa żadnych kulek. Należy więc wystrzegać się dużej liczby niecelnych strzałów. Można ich uniknąć stosując pewien trik, polegający na odbijaniu wystrzeliwanej kulki od bocznych ścian planszy. Taka strategia pozwala na dotarcie do trudno dostępnych bąbelków. Nie jest to jednak takie proste, ponieważ kąt odbicia kulki od ściany trzeba oszacować „na oko”.

Gra Bubble Shooter Classic jest przerywana w momencie usunięcia wszystkich bąbelków znajdujących się na polu gry co oznacza wygraną lub w momencie kiedy kolorowe kulki dotrą do dolnej krawędzi pola gry, co oznacza przegraną.