REKLAMA

Sokoban

Opis gry:

Sokoban jest grą logiczną w której skrzynie, przesuwa się w przemyślany sposób po magazynie. Celem gry jest umieszczenie wszystkich skrzyń w wyznaczonych miejscach. W tej wersji gry Sokoban są to pola oznaczone symbolem X. Skrzynie należy przesuwać za pomocą specjalnego wózka, używając klawiszy strzałek lub przeciągając palcem po ekranie dotykowym. Jednocześnie można pchać tylko jedną skrzynię. Nie można jej ciągnąć, ani przez nią przejeżdżać wózkiem.

Każdy z poziomów składa się z kwadratów, część kwadratów to ściany przez które nie można przejeżdżać wózkiem, ani przesuwać skrzyń. Zastosowanie odpowiedniej strategii oraz dokładne przemyślenie każdego ruchu, pozwala na ukończenie wszystkich stu poziomów gry. W przypadku popełnienia błędu, można cofnąć ruch za pomocą klawisza „Backspace” lub przycisku ”Cofnij”. Dzięki temu można zastosować inną strategię ukończenia poziomu. W razie potrzeby można zacząć poziom od nowa.

Gra Sokoban powstała w Japonii na początku lat osiemdziesiątych. Została stworzona przez Hiroyuki Imabayashi. Ta klasyczna łamigłówka komputerowa doczekała się wielu ciekawych wersji. Jedną z nich jest gra prezentowana na tej stronie.