REKLAMA

Mahjong Classic

Opis gry:

Mahjong Classic jest klasyczną wersją gry mahjong w której 144 kamienie zostały ułożone w pięciu warstwach. Celem gry, podobnie jak w większości gier z tego gatunku, jest zebranie wszystkich kamieni rozłożonych na planszy. Kamienie należy zbierać parami. Grając na komputerze, identyczne kamienie należy zaznaczać za pomocą myszki, a grając na urządzeniu mobilnym, identyczne kamienie należy zaznaczać dotykowo. Prawidłowo wybrane i zaznaczone kamienie znikają i odsłaniają inne kamienie, co daje nowe możliwości. Wśród 144 kamieni użytych w grze, znajdują się kamienie kwiatowe i roślinne. Można je dowolnie łączyć w swoich grupach.

Podczas gry można zbierać tylko wolne kamienie. Wolny kamień nie jest przykryty innym kamieniem i ma lewy lub prawy bok wolny. Na początku zabawy, warto przejrzeć układ, aby opracować odpowiednią strategię. Gra Classic Mahjong nie posiada ograniczenia czasowego, dlatego warto dłużej przemyśleć każdy kolejny ruch. Dzięki temu można wybrać kamień, który uwolni więcej kamieni co znacznie ułatwi i przyspieszy grę.

Interfejs gry Mahjong Classic jest prosty i przejrzysty. Na górnym pasku, kolejno od lewej, podana jest liczba możliwych do usunięcia par, liczba pozostałych na planszy kamieni oraz czas gry. Grafika jest przyjemna, a symbole na kamieniach są wyraźnie odwzorowane, co z pewnością pozytywnie wpłynie na odbiór i wrażenia z gry. Ikony widoczne po bokach ekranu to:

Żarówka – podpowiedź
Pojedyncza strzałka – cofanie ostatniego ruchu
Podwójna strzałka – tasowanie kamieni
Głośnik – obsługa dźwięku
X – całkiem nowa gra
Zakręcona strzałka – ponowne rozpoczęcie tej samej gry