REKLAMA

Baker’s game

Opis gry:

Baker’s game to trudniejsza odmiana popularnego pasjansa Feecell. Zadaniem gracza jest odpowiednie posortowanie i przeniesienie wszystkich kart na cztery pola widoczne u góry po prawej. Karty na polach końcowych, należy układać zgodnie z kolorem, rosnąco, rozpoczynając od asów. W trakcie rozgrywki można korzystać z tzw. „Free Cell”, czyli specjalnych miejsc na planszy, które służą jako tymczasowe schowki dla kart.

Co jednak czyni Baker’s Game wyjątkowym w porównaniu z klasycznym Freecell, to konieczność układania kart w kolumnach w kolejności malejącej, ale – co ważne – muszą być one tego samego koloru. Ta subtelna różnica sprawia, że Baker’s Game wymaga od gracza jeszcze głębszego strategicznego myślenia oraz zdolności do planowania kilku ruchów naprzód.

Między kolumnami można przenosić pojedyncze karty i grupy poprawnie ułożonych kart (karty w jednym kolorze ułożone malejąco) Jednak ilość kart, którą można przenieść jednocześnie, zależy od liczby wolnych miejsc w „Free Cell” oraz pustych kolumn. Czym więcej wolnych miejsc, tym większa liczba kart, którą można przesunąć jednym ruchem.