REKLAMA

Czarna wdowa

Opis gry:

Pasjans Czarna Wdowa to jedna z wersji kultowego pasjansa Pająka, który od lat zdobywa serca graczy na całym świecie. W tej odmianie, podobnie jak w tradycyjnym Pająku, zadaniem gracza jest ułożenie pełnych sekwencji kart w jednym kolorze, począwszy od króla aż po asa. Z pozoru proste zadanie wymaga jednak nie tylko szczęścia, ale przede wszystkim umiejętności taktycznego i strategicznego myślenia.

Karty w kolumnach należy układać malejąco, nie zwracając uwagi na kolor. Jednak klucz do sukcesu leży w budowaniu kolumn jednokolorowych. Tylko wtedy bowiem, gdy sekwencja jest kompletna i jednokolorowa, zostaje ona przeniesiona na jedno z wyznaczonych pól u góry ekranu, zbliżając gracza do zwycięstwa.

Nawet jeśli w danej chwili nie można układać kart jednokolorowo, ważne jest, aby umiejętnie manipulować dostępnymi kartami. Gracz ma możliwość przemieszczania między kolumnami, zarówno pojedynczych kart, jak i całych grup kart ułożonych malejąco. Warto jednak pamiętać, że w Czarnej Wdowie kolor kart w przenoszonej grupie nie ma żadnego znaczenia. Daje to pewne pole do manewru, ale również stawia przed graczem dodatkowe wyzwanie. Dodatkowe karty umieszczone są w lewym górnym rogu ekranu. Można je rozdać w dowolnym momencie gry, ale tylko wtedy, gdy żadna z kolumn nie jest pusta.