REKLAMA

Pasjans Klasyczny

Opis gry:

Pasjans Klasyczny to prosta i szybka gra, która sprawdzi się nawet podczas krótkiej przerwy od codziennych zajęć. Pasjans Klasyczny układany jest przy użyciu jednej talii kart. Zadaniem gracza jest przeniesienie i ułożenie wszystkich 52 kart na czterech polach bazowych umieszczonych w prawym górnym rogu planszy. Stosy na polach bazowych należy budować zgodnie z kolorem i w porządku rosnącym, zaczynając od asów, a kończąc na królach.

Karty na polu gry, czyli w siedmiu kolumnach należy układać malejąco na przemian kolorami (czarna-czerwona i odwrotnie). Między kolumnami można przenosić pojedyncze karty lub poprawne sekwencje kart (karty ułożone malejąco, naprzemiennie kolorami). Pustą kolumnę można wypełnić królem lub sekwencją kart z królem na spodzie. Aby ukończyć Pasjansa Klasycznego należy również odsłonić wszystkie zakryte karty ułożone w kolumnach.

W przypadku braku ruchu należy sięgnąć po karty dodatkowe ułożone w stosie po lewej. W grze Pasjans Klasyczny karty dodatkowe rozdawane są pojedynczo. Karty te można przenieść do kolumny lub na stos bazowy, albo pozostawić na swoim miejscu i wykorzystać później. Karty dodatkowe można przeglądać i przewracać bez ograniczeń. Dlatego na początku każdej gry warto przejrzeć cały stos rezerwowy w celu odszukania potrzebnych asów.