REKLAMA

Pasjans Klondike

Opis gry:

Wild West Klondike to ciekawa wersja popularnego pasjansa. Jego celem jest ułożenie wszystkich kart biorących udział w grze na czterech polach bazowych. Każde z pól przeznaczono dla kart w innym kolorze. Karty na polach bazowych układamy w kolejności od asa do króla.

Karty w siedmiu dolnych kolumnach układamy naprzemiennie kolorami w porządku malejącym. Między kolumnami możemy przekładać pojedyncze karty lub poprawne sekwencje kart (karty ułożone malejąco, naprzemiennie kolorami). Na pustym polu możemy położyć wyłącznie króla lub kombinację kart z królem na spodzie.

Podczas gry musimy odkryć wszystkie zakryte karty w kolumnach oraz skorzystać z rezerwowych kart znajdujących się w lewym górnym rogu. W tej odmianie pasjansa Klondike rezerwowe karty odkrywamy pojedynczo. Rezerwowe karty możemy przekładać i przeglądać dowolną ilość razy

Pasjans Wild West Klondike posiada trzy poziomy, na których wszystkie karty musimy posortować i przenieść na pola bazowe w wyznaczonym czasie. Na każdym z poziomów musimy zdobyć jedną odznakę szeryfa. Zdobycie trzech odznak podczas jednej gry jest ciekawym wyzwaniem i dobrą zabawą.