REKLAMA

Pasjans Pająk Klasyczny

Opis gry:

Pasjans Pająk Klasyczny to bardzo fajna wersja jednej z najbardziej popularnych gier karcianych. Wspaniała grafika oraz karty w starym stylu z pewnością umilą nam grę. Na początku gry musimy wybrać odpowiedni poziom trudności. Do dyspozycji mamy najłatwiejszą odmianę gry z kartami w jednym kolorze, odmianę z dwoma kolorami kart o średnim poziomie trudności oraz odmianę dla najbardziej zaawansowanych graczy w której używa się dwóch standardowych tali kart, czyli kart w czterech kolorach

Celem gry Pasjans Pająk Klasyczny jest ułożenie wszystkich kart w ośmiu odpowiednio uporządkowanych stosach. Kompletny stos zawierający 13 kart tego samego koloru, ułożonych w kolejności od króla do asa, zostaje przeniesiony na jedno z pól końcowych, widocznych na górze ekranu. Wygramy, jeśli zapełnimy wszystkie pola końcowe.

Karty na polu gry, możemy układać w porządku malejącym, niezależnie od koloru. Między kolumnami możemy przenosić pojedyncze karty lub sekwencje prawidłowo ułożonych kart (karty tego samego koloru ułożone malejąco). Podczas każdej gry musimy rozdać dodatkowe karty widoczne u góry po lewej. Rozdajemy po jednej odkrytej karcie dla każdej kolumny. W grze Pasjans Pająk Klasyczny dodatkowe karty rozdamy tylko wtedy, gdy żadna z kolumn nie będzie pusta. Na pustym miejscu możemy położyć dowolną kartę lub sekwencję.

ZAKRĘCONA STRZAŁKA – cofanie ostatniego ruchu.