REKLAMA

Rummi

Opis gry:

Spróbujcie wygrać z komputerem w grze Rummi. W tym celu jako pierwsi przenieście wszystkie swoje karty na pole gry. Na polu gry, możecie budować układy zgodnie z kolorem i w odpowiedniej kolejności ( 2 pik, 3 pik, 4 pik itd.) lub zgodnie z wartością, ale w innym kolorze (10 pik, 10 kier, 10 karo). Wcześniej, swoje karty musicie posortować. Do sortowania służą dwa przyciski – sortowanie wg koloru lub wartości.

Aby wyłożyć pierwsze karty, musicie ze swoich kart zbudować układ o wartości minimum 30 punktów. W kolejnych ruchach możecie korzystać z kart ułożonych już na polu gry, a do zakończenia tury wystarczy wyłożenie jednej karty. Po wyłożeniu swoich kart, kliknijcie na górnym przycisku, aby zakończyć turę. Kiedy zabraknie wam ruchu kliknijcie na przycisku z zielonym ludzikiem, aby pobrać jedną kartę.

Na polu gry możecie przesuwać niektóre z kart, aby tworzyć nowe układy. Nie możecie jednak rozbijać układów składających się tylko z trzech kart. Między układami musicie zachować odstęp jednego pola. W tej odmianie gry Rummi występują dwa jokery, którymi możecie zastąpić dowolne karty.