REKLAMA

Pasjans Skorpion Klasyczny

Opis gry:

Pasjans Skorpion to wciągająca gra karciana o bardzo prostych zasadach, dzięki której można ciekawie spędzić każdą wolna chwilę. Na początku gry większość kart rozłożona jest w siedmiu kolumnach, część kart w kolumnach jest zakryta. Trzy karty ułożone są w stosie rezerwowym znajdującym się w lewym górnym rogu. Celem gry Pasjans Skorpion jest ułożenie wszystkich kart w czterech, uporządkowanych malejąco ciągach. Kompletny ciąg musi zawierać karty w jednym kolorze, ułożone w kolejności od króla do asa.

Między kolumnami można przenosić pojedyncze karty, dowolne grupy kart oraz całe kolumny dowolnie ułożonych kart. Muszą to być jednak karty odkryte. Przenoszone karty należy układać na kartach w tym samym kolorze o jedną rangę wyższych. Na pustym polu kolumny można położyć tylko króla lub ciąg kart z królem na spodzie.

Aby ukończyć Pasjansa Skorpiona, należy w dowolnym momencie gry rozdać karty rezerwowe. Są one niezbędne do ułożenia wszystkich ciągów. Kliknięcie na stosie rezerwowym powoduje rozdanie trzech odkrytych kart do trzech pierwszych kolumn z lewej. Oto właśnie Pasjans Skorpion bez limitu czasu oraz z nieograniczoną liczbą podpowiedzi.