Tradycyjna gra mahjong

Azjatyckie gry, mimo że bardzo ciekawe nie są za bardzo popularne w innych zakątkach świata, przede wszystkim przez barierę językową. Jednak jedna gra, pomimo wszystko zdobyła serca milionów. Mowa tutaj o grze mahjong. Jest to typowa gra logiczna w której musimy łączyć w pary klocki, trochę podobna do gry memo, ale odrobinę trudniejsza. Gry logiczne mahjong, są dostępne na rynku w bardzo wielu odmianach, zazwyczaj różnią się przede wszystkim grafiką. Są gry z grafiką typowo dziecięcą, grafikami tematycznymi czy też grafiką tradycyjną.

Mahjong wybierany jest głównie przez osoby starsze, które gustują w grach logicznych. Jest to gra łatwa w obsłudze, przez co można się przy niej świetnie zrelaksować. Dodatkowo przy takiej grze można świetnie wyćwiczyć swoje szare komórki, co dobrze robi wszystkim, nawet najstarszym osobą. Gdzie jednak ukrywa się cały fenomen tej gry? Ciężko jest określić to w kilku słowach, bo jej sukces składa się z wielu czynników. Jednym z nich to na pewno prostota, zarówno zasad gry jak i grafiki. Kolejny to dostępność, ponieważ w tą grę można zagrać na każdym urządzeniu przenośnym, na komputerze, a nawet na konsoli.

mahjong online

W sukcesie pomogła też pewnie popularność, a także konstrukcja gry która sprzyja szybkiemu 'uzależnieniu się’. Nie jest to złe uzależnienie które nam szkodzi, ale czasem naprawdę ciężko jest oderwać się od gry. Jeśli wszystkie tradycyjne gry rodem z Azji wyglądają jak ta, to twórcy powinni się poważnie zastanowić nad tym, czy nie wprowadzić na rynek międzynarodowy większej ilości azjatyckich tytułów. Kto wie czy to nie pomysł na sukces?

Pozostałe artykuły: