REKLAMA

Wieża Hanoi

Opis gry:

Wieża Hanoi to popularna łamigłówka logiczna, która ma swoje korzenie na Dalekim Wschodzie. Jej zasady są bardzo proste. Celem układanki, jest przeniesienie wieży składającej się z kilku elementów, z pierwszej platformy na trzecią. Przenosząc elementy wieży, można skorzystać z bufora, czyli środkowej platformy. Podczas każdego ruchu można przenieść tylko jeden element. Nie wolno położyć większego elementy wieży na mniejszym, można go położyć na pustej platformie.

Zaliczenie poziomu następuje po prawidłowym przeniesieniu wszystkich części wieży Hanoi. Na każdym kolejnym poziomie, dodawany jest jeden element, przez co wieża staje się coraz wyższa, a rozwiązanie łamigłówki staje się trudniejsze. Zaliczenie wszystkich poziomów tej wyjątkowej układanki jest prawdziwym wyzwaniem i doskonałym treningiem szarych komórek.

Panel po prawej stronie ekranu, informuje o aktualnym poziomie gry, uzyskanych punktach oraz pozostałym czasie. Ta wersja gry Wieża Hanoi posiada limit czasowy. Znajdują się tam również przyciski odpowiedzialne za obsługę dźwięków i muzyki oraz pauzę i reset.