REKLAMA

Pasjans Diabelski

Opis gry:

Pasjans Diabelski to niezwykle angażująca i interesująca gra karciana, która jest doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Gra ta oferuje unikalne i intrygujące zasady, które na pewno przyciągną zarówno doświadczonych graczy, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z pasjansami.

Głównym celem gry jest umieszczenie wszystkich 52 kart gry na specjalnych stosach bazowych widocznych na górze ekranu. Karty na stosach bazowych należy układać rosnąco oraz zgodnie z kolorem. Zaczynając od kart startowej, którą wylosowano na starcie gry. Jeśli będzie to przykładowo 8, to pozostałe stosy należy również budować od 8, a kolejnymi kartami będą 9, 10, J, Q, K, A, 2, 3, 4, 5, 6, 7. Gra kończy się, gdy nie ma już możliwości wykonania kolejnych dozwolonych ruchów lub gdy uda się uporządkować wszystkie karty na fundamentach.

Gra Pasjans Diabelski posiada stos rezerwowy zbudowany z 13 kart oraz cztery kolumny robocze. Karty w kolumnach należy układać malejąco oraz naprzemiennie kolorami. Na asa można zagrać królem, aby kontynuować sekwencję. Między czterema kolumnami można przenosić pojedyncze karty lub grupy prawidłowo ułożonych kart. Pusta kolumna jest automatycznie wypełniana kartą ze stosu rezerwowego. Po rozdaniu wszystkich kart rezerwowych w pustej kolumnie można umieścić dowolną kartę. Pozostałe karty z tali tworzą zapas. Karty zapasowe są rozdawane pojedynczo. Stos z kartami zapasowymi można przeglądać dowolną ilość razy.

Podsumowując, Pasjans Diabelski dostępny online to gra, która z pewnością usprawni umiejętności strategicznego myślenia, jednocześnie dostarczając wielu godzin zabawy i relaksu. Gra ta na pewno zadowoli zarówno doświadczonych graczy, jak i nowicjuszy, dzięki swojej unikalnej strukturze i zasadom.